پلیس آمریکا در سال ۲۰۱۵، هزار و ۱۵۲ نفر را کشت

کد خبر : #1751
تاریخ انتشار : سه شنبه, 1 دی 1394 15:22
تعداد بازدید کننده : 335
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
پلیس آمریکا در سال ۲۰۱۵، هزار و ۱۵۲ نفر را کشت
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یک خبرگزاری غربی بر اساس آمار فعالان ضدخشونت اعلام کرد پلیس آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی هزار و ۱۵۲ نفر را کشته است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، آماری که فعالان ضد خشونت پلیس جمع آوری کرده اند نشان می دهد پلیس آمریکا تا پانزدهم دسامبر 2015 دست کم 1152 نفر را کشته است.

آمار فعالان طرح رصد خشونت پلیس آمریکا همچنین نشان می دهد 60 اداره پلیس این کشور اشخاص سیاه پوست را به طرز وحشیانه ای کشته اند.

این گروه اعلام کرد بیشتر اداره های پلیس ، آمار کشته هایی را که افسران در آن دست داشتند ارائه نکرده اند برای همین این آمار از سه پایگاه داده ای که منابع مختلفی دارد جمع آوری شده است: پایگاه «fatalencounters.org » و پایگاه اطلاعات حوادث تیراندازی توسط پلیس و پایگاه «killedbypolice.net».
علاوه بر این در این بررسی از رسانه ها، شبکه های اجتماعی، اخبار کشته شدگان، گزارش‌های پلیس و دیگر منابع استفاده شده است. این گزارش افزود حدود 40 درصد از کسانی که در بیش از 60 اداره بزرگ پلیس کشته شدند افراد سیاه پوست بودند. این درحالی است که نسبت آمریکاییهای آفریقایی الاصل در این مناطق تنها 20 درصد بوده است. این گروه که ساموئل سنیانگوی استاد آمار و دو فعال دیگر یونیتا السی و دیری مکیسون آن را تشکیل داده اند افزود پلیس آمریکا در سال 2014 نیز 1172 نفر و در سال 2013 هزار و 140 نفر را کشته بود. در این آمار همه اطلاعات اقدامات توسل به زور پلیس که کشته برجا گذاشته است مانند تیراندازی، خفه کردن، حمله با خودرو و شوکر برقی جمع آوری شده است. در این آمار قتل غیر عمد مانند مرگ کسانی که به مرگ طبیعی هنگام بازداشت یا برخورد با آنها جان خود را از دست داده اند و همچنین حوادثی که نیروهای پلیس در خارج از زمان خدمت مرتکب شده اند درنظر گرفته شده است.

اقدام به قتل نیروهای پلیس به ویژه ضد سیاه پوستان اعتراضاتی را در چندین شهر آمریکا در یک سال و نیم گذشته به دنبال داشته است. با وجود اینکه چنین اقدامات خشونتباری چیز تازه ای به شمار نمی آید و به طور مثال پلیس نیویورک در دهه 70 قرن گذشته سالانه بیش از 40 نفر را می کشت و درحال حاضر نیز سالانه حدود 12 نفر را می کشد ، اما استفاده گسترده از گوشی تلفن همراه و تصویربرداری به وسیله آن و دوربینهای نصب شده روی بدن نیروهای پلیس و خودروهای پلیس چنین اقداماتی را بیش از گذشته برملا کرده و واکنشها و احساسات مردم را برانگیخته است. در این گزارش آمده است اداره های پلیسی که بیشترین میزان قتل را داشتند بیکرفیلد در کالیفرنیا، اوکلاهماسیتی در ایالت اوکلاهما، اوکلند در ایالت کالیفرنیا، نیواورلئانز و سان فرانسیسکو هستند. در این فهرست اسامی اداره پلیس ایندیاناپلیس متروپلیتن و اداره پلیس سنت لوئیس متروپلیتن نیز آمده است.  بر اساس این گزارش، 33 درصد سیاه پوستانی که توسط پلیس کشته شده اند مسلح نبودند و در مقابل تنها 18 درصد سفیدپوستان کشته شده توسط پلیس مسلح نبودند.

“ پلیس آمریکا در سال ۲۰۱۵، هزار و ۱۵۲ نفر را کشت ”