امریکایی‌ها مقابل کاندیدای مهاجرستیز می ایستند

کد خبر : #1692
تاریخ انتشار : یکشنبه, 22 آذر 1394 15:03
تعداد بازدید کننده : 325
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
امریکایی‌ها مقابل کاندیدای مهاجرستیز می ایستند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دونالد ترامپ، غول املاک و مستغلات در امریکا، شخصیت وحشت‌آفرینی شده است.

او که سودای ریاست جمهوری امریکا را دارد سعی می‌کند با اسلام‌هراسی آرای رأی‌دهندگان را به سود خود به صندوق بریزد. او گفته باید راه ورود مسلمانان به امریکا بسته شود. «مسجدهای امریکا باید تحت نظر باشند»، «باید یک دیوار بزرگ بزرگ بین امریکا و مکزیک کشید»، از جمله اظهارات جنجال برانگیز ترامپ است. این سخنان کافی بود تا موجی از انتقادات به سوی او روان شود.
باراک اوباما، رئیس جمهوری امریکا، به دنبال مطرح شدن پیشنهاد مناقشه برانگیز اخیر دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان به امریکا، ضمن محکوم کردن این پیشنهاد وی گفت که از همه امریکایی‌ها می‌خواهد با تعصب به هر شکل ممکن آن مقابله کنند. به گزارش ایسنا به نقل از شبکه فاکس نیوز، جاش ارنست، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید گفت‌ اینکه دونالد ترامپ ممنوعیت ورود مسلمانان را پیشنهاد دهد باعث می‌شود که او دیگر شایسته کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری نباشد.
محمدعلی کلی، بوکسور مسلمان سابق امریکایی نیز از اظهارات ترامپ بشدت انتقاد کرد و در بیانیه‌ای با اشاره به حملات اخیر تروریستی گفت: من یک مسلمان هستم و در اسلام درباره کشتار مردم بی‌گناه در پاریس یا سن برناردینو یا جاهای دیگری از جهان سخنی نیامده است. مسلمانان راستین می‌دانند که خشونتهای بی‌رحمانه افراطی‌ها علیه مذهب ماست. هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 اظهارات دونالد ترامپ را نکوهش کرد و در مصاحبه‌ با شبکه تلویزیونی ان‌.بی.‌سی امریکا، گفت که سخنان ترامپ در مورد جلوگیری از ورود مسلمانان به ایالات متحده نادرست و خطرناک است. کلینتون گفت: فکر می‌کنم برای چندین هفته، شما و همه کسان دیگر با انتشار اظهارات ترامپ باعث خنده و تفریح مردم می‌شدید اما حالا او واقعاً پا را از حد فراتر گذاشته و چیزهایی که می‌گوید نه فقط شرم‌آور و اشتباه، بلکه خطرناک است. وی افزود: ترامپ دیگر خنده دار نیست. کلینتون، که برخی ناظران از او به عنوان داوطلب پیشتاز برای کسب نامزدی حزب دموکرات نام می‌برند، گفت، اظهارنظرهای دونالد ترامپ به توانایی ایالات متحده برای مبارزه با داعش آسیب می‌زند و خوراک تبلیغاتی لازم را در اختیار این گروه قرار می‌دهد تا به جذب نیرو مبادرت ورزد.
در همین حال، نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر از شهروندان انگلیسی با امضای توماری خواهان ممنوع‌ شدن ورود دونالد ترامپ، به این کشور شدند. بر اساس قوانین انگلیس، درصورتی که امضاهای درخواستی در یک تومار به بیش از ۱۰۰ هزار نفر برسد، باید در پارلمان بررسی شود. پس از اعتراض‌ها و انتقادهای گسترده علیه اظهارات دونالد ترامپ علیه مسلمانان، وی اعلام کرد که سفر خود را به سرزمین‌های اشغالی به تعویق می‌اندازد. قرار بود ترامپ 28 دسامبر در سفر خود به سرزمین‌های اشغالی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفت‌وگو کند.

منبع: روزنامه ایران

“ امریکایی‌ها مقابل کاندیدای مهاجرستیز می ایستند ”