شمار افراد بی‌خانمان در نیویورک همچنان در حال افزایش است

کد خبر : #1604
تاریخ انتشار : یکشنبه, 8 آذر 1394 12:06
تعداد بازدید کننده : 296
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
شمار افراد بی‌خانمان در نیویورک همچنان در حال...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بر اساس اعلام رسانه‌های آمریکایی آمار از افزایش شمار افراد بی‌خانمان در نیویورک حکایت دارد.

بر اساس آماری که نیویورک تایمز به تازگی منتشر کرده است، میزان افراد بی خانمان در نیویورک در سال 2011 میلادی در حالی 37 هزار نفر بود که این رقم در سال 2014 به 53 هزار نفر رسید و همچنان در حال افزایش است. یکی از عمده ترین علل این افزایش افراد بی خانمان تعلیق اجرای سه طرح حمایت از اسکان افراد بی خانمان در نیویورک در زمان فعالیت بلومبرگ به عنوان شهردار نیویورک بوده است.

به گزارش پرس تی وی، این آمار نشان می دهد بیل دی بلازیو شهردار کنونی نیویورک تنها کسی نیست که درباره بحران افزایش افراد بی خانمان در نیویورک مقصر است. این درحالی است که وی به علت عدم مدیریت این مشکل نیز در آن سهم دارد. دی بلازیو در تبلیغات انتخاباتی خود قول داده است که نابرابری اقتصادی را برطرف کند. با این حال جمعیت آوارگان بالغ بر 50 هزار نفر را از شهردار قبلی یعنی مایکل بلومبرگ به میراث برده است.

یکی دیگر از علل بروز این مشکل افزایش اجاره بهای منازل در نیویورک است این درحالی است که دستمزدها در این شهر تا حد زیادی ثابت مانده است. شرایط افراد اجاره نشین در نیویورک پس از آن وخیم تر شد که در سال 2011 میلادی طرح کمک به پرداخت اجاره بها در آمریکا به طور کامل حذف شد. از آن زمان تاکنون شمار افرادی بی خانمان در نیویورک هفتاد و پنج درصد افزایش یافته است.

چارلز سانتیاگو استاد علوم سیاسی دانشگاه کنتیکت گفت: تاسیسات زیربنایی پناه گاه های ویژه افراد بی خانمان در آمریکا و شهر نیویورک بسیار محدود است و این مشکل با اخراج گسترده افراد غیرمالک از منازل استیجاری در نیویورک بسیار شدیدتر شده است و موجب نمایان تر شدن محدودیت های این پناه گاه ها شده است. البته بحث هایی نیز در نیویورک درباره حقوق مستاجران مبنی بر این مسئله مطرح می شود که میزان دسترسی مستاجران به وکلا در دعواهای حقوقی با مالکان در مقایسه با دسترسی مالکان به وکلا بسیار محدودتر است.

“ شمار افراد بی‌خانمان در نیویورک همچنان در حال افزایش است ”