برگزاری پنل " جنایت علیه بشریت در خاورمیانه" در حاشیه بیست و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشر

کد خبر : #159
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 27 شهریور 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 536
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
برگزاری پنل " جنایت علیه بشریت در خاورمیانه" در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در حاشیه بیست و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشر ، پنل " جنایت علیه بشریت در خاورمیانه" توسط سازمان دفاع از قربانیان خشونت برگزار شد.

در حاشیه بیست و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشر ، پنل " جنایت علیه بشریت در خاورمیانه" توسط سازمان دفاع از قربانیان خشونت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت ، در این پنل که با پخش فیلم کوتاهی از جنایات ضد انسانی در غزه آغاز شد ، سه نفر از اساتید مدعو به ایراد سخنرانی پرداختند . در ابتدا خانم رانیا مادی،فعال حقوق بشر فلسطینی در سخنانی مواردی از نقض حقوق کودکان در فلسطین را بر شمرد و گفت: متاسفانه به دلیل مصونیتی که اسراییلی ها پیدا کرده اند نقض حقوق بشر در فلسطین همچنان در حال تکرار است. وی تاکید کرد : بررسی های انجام شده حاکی از این است که اسراییل مرتکب جنایت شده است و اسراییل علی رغم اعلام ناوی پیلای ،کمیسرعالی پیشین حقوق بشر به جنایات خود ادامه داده است.
در ادامه اقای علی السرای ضمن بر شمردن جنایات وحشیانه گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه، از جمله قتل عام غیر نظامیان ، کشتن کودکان، فروختن زنان و آواره کردن میلیون ها نفر از مردم بیگناه از جامعه جهانی خواست در مبارزه با تروریسم به کشور عراق کمک کنند. وی تاکید کرد تنها در این صورت است که عراق می تواند با شکست تروریست ها از کشیده شدن درگیری به سایر نقاط دنیا پیشگیری کند.
در انتهای این پنل حسن فرطوسی دانشجوی دکتری حقوق بین الملل از دانشگاه ژنو ، مساله داعش و جنایات این گروه را از زوایه حقوق بین الملل مورد بررسی قرار داد. وی با طرح این پرسش که آیا می توان جنایات داعش را به مثابه جنایت علیه بشریت قلمداد کرد؟ افزود : در قطعنامه ای که شورای امنیت سازمان ملل با استناد به یافته های عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر درباره گروه تروریستی داعش صادر کرده ، داعش مرتکب جنایت شده است و دیوان بین المللی کیفری می تواند این مساله را اثبات کند.

“ برگزاری پنل " جنایت علیه بشریت در خاورمیانه" در حاشیه بیست و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشر ”