نشست تخصصی زن، امنیت و توسعه پایدار با رویکرد خشونت علیه زنان

کد خبر : #1249
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 شهریور 1394 13:55
تعداد بازدید کننده : 446
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نشست تخصصی زن، امنیت و توسعه پایدار با رویکرد...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نشست تخصصی زن، امنیت و توسعه پایدار با رویکرد خشونت‌های ناشی از جنگ و افراطی‌گری علیه زنان و کودکان برگزار می‌شود.

لیلا فلاحتی مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با اعلام این خبر گفت: نشست تخصصی زن، امنیت و توسعه پایدار که با حضور وزیر زنان کشورهای عراق و افغانستان برگزار می‌شود به مساله خشونت‌های ناشی از جنگ و افراطی‌گری در منطقه خاورمیانه نسبت به زنان و کودکان می‌پردازد.

وی با اشاره به شرایطی که در خاورمیانه وجود دارد افزود: در حوادثی که ناشی از جنگ پیش می‌آید همواره زنان و کودکان اولین قربانیان افراطی‌گری و خشونت‌ها هستند و بنابراین در این نشست تاکید بر مسله امنیت به عنوان پیش شرط توسعه پایدار خواهد بود.

فلاحتی تصریح کرد: اکنون باید گفت با وجود گروه‌های افراطی برخی از کشورهای خاورمیانه در جنگ به سر می‌برند و این اهمیت پرداختن به این موضوع را دو چندان می‌کند. در همین راستا کشورهای شرکت کننده در این نشست تخصصی مانند افغانستان و عراق نیز خود درگیر این جنگها و خشونت‌ها بوده‌اند و با درک شرایط پیش رویشان در این نشست حضور دارند. از طرف دیگر هم سازمان همکاری‌های اسلامی دغدغه زیادی در زمینه کاهش خشونتها دارد و ما در فضای کشورهای اسلامی نیازمند این اجماع هستیم تا این نا‌امنی‌ها به سمت امنیت و صلح پیش برود.

مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در ادامه گفت: این نشست با توجه به نیاز ما به نوعی هم افزایی بین زنان مسلمان در زمینه کاهش خشونت‌ها و افراطی‌گری و تلاش زنان مسلمان در جهت صلح در منطقه و جهان برگزار می‌شود. در پایان هم بیانیه‌ای در جهت اجماع زنان مسلمان برای صلح و کاهش خشونت‌ها در منطقه و جهان قرائت خواهد شد.

به نقل از ایسنا: گفتنی است نشست تخصصی زن، امنیت و توسعه پایدار صبح روز پنج شنبه با حضور وزیر زنان افغانستان، رییس اداره امور زنان سازمان همکاری‌های اسلامی، وزیر سابق زنان عراق، شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، الهام امین زاده معاون حقوقی رییس جمهور و جمعی از صاحب نظران داخلی و بین‌المللی در سالن مروارید نمایشگاه بین‌المللی برگزار می‌شود.

“ نشست تخصصی زن، امنیت و توسعه پایدار با رویکرد خشونت علیه زنان ”