اعتراض فعالان حقوق بشر به همکاری شرکت آمریکایی و رژیم صهیونیستی

کد خبر : #1152
تاریخ انتشار : دوشنبه, 9 شهریور 1394 14:46
تعداد بازدید کننده : 495
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اعتراض فعالان حقوق بشر به همکاری شرکت آمریکایی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گروهی از فعالان حقوق بشر آمریکایی با تجمع در واشنگتن به دلیل همکاری شرکت اچ.پی با رژیم صهیونیستی در زمینه انزوای هرچه بیشتر شهروندان فلسطینی خواستار تحریم آن شدند.

به گزارش تسنیم، ده‌ها نفر از فعالان ضد جنگ و مخالفان اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی روز گذشته (یکشنبه) با تجمع در یکی از پرترددترین مراکز خرید واشنگتن تجمع کرده و خواستار پایان اشغال سرزمین فلسطین شدند. افراد حاضر در این تجمع با انتقاد از فعالیت شرکت اچ.پی و کمک این شرکت به نظارت و محدود کردن هرچه بیشتر شهروندان فلسطینی شعارهایی چون «اچ.پی را تحریم کنید» و «اچ.پی دست از شکار فلسطینیان بردار» را سر دادند.

یکی از افراد حاضر در این تجمع به خبرنگار تسنیم گفت: ما در این مکان تجمع کرده‌ایم تا اعلام کنیم کرانه باختری شدیدا توسط اسرائیل سرکوب میشود. پست‌های بازرسی عمدتا به سیستم‌های الکترونیکی بیومتریک با نام BASLمجهز شده و جوانان فلسطینی که از این سیستم بازرسی عبور کنند، شناسایی می‌شوند.

وی با بیان اینکه شرکت اچ.پی با تولید این سیستم در انزوا و کنترل هرچه بیشتر مردم فلسطین شریک است اعلام کرد که ارائه چنین کمکهای فنی به رژیم صهیونیستی همدستی با آپارتاید اسرائیل به شمار می‌رود.

این فعال آمریکایی در ادامه گفت: شرکت اچ‌.پی علاوه بر این به دنبال امضاء قراردادی در جهت بهبود زیرساخت فن‌‌آوری اطلاعاتی نیروی دریایی اسرائیل است که این کار کمک زیادی به محاصره دریایی هرچه بیشتر و غیرقانونی غزه خواهد کرد.

 

“ اعتراض فعالان حقوق بشر به همکاری شرکت آمریکایی و رژیم صهیونیستی ”