توجه ویژه دستگاه قضا به رسیدگی پرونده‌های اقلیت‌های دینی

کد خبر : #1046
تاریخ انتشار : سه شنبه, 27 مرداد 1394 14:10
تعداد بازدید کننده : 438
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
توجه ویژه دستگاه قضا به رسیدگی پرونده‌های...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی با بیان اینکه اسلام به اقلیت‌های دینی توجه ویژه‌ای دارد، گفت: در قوه قضاییه احکام نورانی قرآن در مساله اقیلت‌ها را دنبال می‌کنیم.

به گزارش میزان، «حجت الاسلام و المسلیمن هادی صادقی» با اشاره به اینکه مدعیان حقوق بشر همیشه به دنیال بهانه‌های برای اسلام هراسی و ایران‌هراسی هستند، اظهارکرد: در اسلام احکام نورانی زیادی در موضوع اقلیت‌های مذهبی داریم و به جایگاه آنها توجه ویژه‌ای شده است.
وی افزود: قوه قضاییه مطالبات اقلیت‌های مذهبی را دنبال می‌کند و در این خصوص جلساتی را با نمایندگان اقلیت‌ها در مجلس شورای اسلامی برگزار کردیم.
حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه گاهی گفته می‌شود که برخی پرونده‌های مربوط به اقلیت‌های مذهبی در دستگاه قضایی در وهله رسیدگی نیاز به توجه بیشتری دارد که این موضوع را پیگیری و دنبال می‌کنیم تا مبادا خللی در رسیدگی پرونده‌های آنها ایجاد شود.
معاون فرهنگی قوه قضاییه به موضوع زن که از دیگر بهانه‌های حقوق بشر است، اشاره کرد و گفت: اسلام در مساله زنان از همه مکاتب دیگر نگاه ویژه‌ تری دارد و در موضوع زنان و جایگاه و حقوق آنها باب تازه‌‌ای را باز کرد.
وی ادامه داد: گاهی اگر در جایی به زنان ظلمی وارد می‌شود به این دلیل است که احکام اسلام در موضوع زنان درست اجرا نشده و یا مردان از قدرتشان سوء استفاده کرده‌اند که این را نباید به پای اسلام نوشت.

“ توجه ویژه دستگاه قضا به رسیدگی پرونده‌های اقلیت‌های دینی ”