گزارش سی.ان.ان از شکاف عمیق طبقاتی در فرانسه در دوران شیوع کرونا

کد بلاگ : #5848
تاریخ انتشار : سه شنبه, 30 اردیبهشت 1399 15:19
تعداد بازدید کننده : 46
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش سی.ان.ان از شکاف عمیق طبقاتی در فرانسه در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
ساکنان مناطق محروم و پرجمعیت فرانسه، طبقه کارگر و مناطق حاشیه‌ای شهرها بیشترین شمار جان‌باختگان بیماری کووید 19 را به دلیل شکاف عمیق طبقانی به خود اختصاص داده‌اند.

شبکه خبری سی.ان.ان، در اردیبهشت‌ماه 1399، گزارشی را در خصوص شیوع پاندمی بیماری کووید 19 در فرانسه و ارتباط آن با شکاف عمیق طبقاتی در این کشور منتشر کرده است. شبکه خبری سی.ان.ان، در این گزارش به اختصاص یافتن بیشترین شمار جان‌باختگان ویروس کرونا به طبقه کارگر به‌دلیل شکاف عمیق طبقاتی در فرانسه، با توجه به رشد 255 تا 295 درصدی مرگ‌ومیر در مناطق فقیرنشین حاشیه شهرها در قیاس با رشد 61 درصدی آن در کل فرانسه، در هفته نخست ماه آوریل سال جاری میلادی اشاره کرده است. 
ساکنان مناطق محروم و پرجمعیت فرانسه نه تنها با افزایش مرگ‌ومیر ناشی از کووید 19 بلکه با ناآرامی‌ها در خیابان‌های پایتخت نیز روبرو هستند. در این گزارش به ناآرامی‌های اخیر فرانسه در مناطق حاشیه‌نشین پاریس در اعتراض به تشدید قوانین قرنطینه مرتبط با کرونا، ممنوعیت‌های اعمال شده برای تمامی مشاغل غیرضروری، همچنین ضرورت دریافت مجوز برای هرگونه عبور و مرور اشاره شده است. گفتنی است که در مناطق حاشیه‌نشین، خانواده‌های بزرگی با هشت نفر جمعیت یا بیشتر در خانه‌های اجاره‌ای به سر می‌برند. این افراد، صندوقدار، پیک موتوری، پستچی و یا شاغلانی هستند که از امتیاز کار کردن در خانه بهره‌مند نیستند. شایان ذکر است گزارش‌های متعددی از رفتارهای تبعیض‌آمیز و نژادپرستانه پلیس فرانسه در سال‌های اخیر منتشر شده است به طوری‌که طبق تحقیقاتی که در سال‌های اخیر انجام گرفته، پلیس این کشور اروپایی در ایست و بازرسی‌های خود بیشتر اقلیت‌ها را هدف قرار می‌دهد.
در انتهای گزارش سی.ان.ان، گفتنی است که طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۹ میلادی درباره رفتارهای پلیس فرانسه در پاریس صورت گرفته، مشخص شده است که سیاه‌پوستان ۶ برابر سفیدپوستان و اعراب ۷.۶ برابر بیش از سفیدپوستان در ایست و بازرسی پلیس فرانسه متوقف شده‌اند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.cnn.com/2020/04/26/europe/coronavirus-france-inequality-intl/index.html

“ گزارش سی.ان.ان از شکاف عمیق طبقاتی در فرانسه در دوران شیوع کرونا ”