شیوه عجیب ردیابی زنان فراری در عربستان!

کد بلاگ : #5259
تاریخ انتشار : دوشنبه, 10 تیر 1398 14:33
تعداد بازدید کننده : 88
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
شیوه عجیب ردیابی زنان فراری در عربستان!
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حکومت عربستان سعودی از فناوری مورد استفاده واحدهای نظامی، نیروهای پلیس و نهادهای امنیت ملی، جهت ردیابی اهداف موردنظر از جمله انجام حملات مرگبار پهبادی علیه زنان گریزان از این کشور بهره‌گیری می‌کند.

زنان عربستانی که از این کشور فرار می‌کنند، باید انتظار ردیابی، بازجویی از دوستان و بررسی شبکه‌های اجتماعی خود را داشته باشند. اما احتمالا این افراد نمی‌دانند که دولت برای ردیابی آن‌ها از شماره ۱۵ رقمی منحصر به فرد گوشی‌هایشان استفاده می‌کند. بهره‌گیری این شیوه از سوی مقامات عربستان نشان می‌دهد که فرار زنان از کشور برای آنها اهمیتی در سطح امنیت ملی دارد و به همین خاطر برای پیدا کردن آن‌ها از انجام هر کاری فروگذاری نمی‌کنند. ولیعهد عربستان می‌خواهد این کشور را به‌عنوان کشوری که در آن زنان از حقوق زیادی برخوردار هستند، نشان دهد ولی زن‌های فراری از عربستان تصویر دیگری از این کشور را ترسیم می‌کنند.
گزارشی که از سوی پایگاه خبری- تحلیلی میدل ایست مانیتور، در روز پنج‌شنبه ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۸، منتشر گردیده است نشان می‌دهد که عربستان سعودی از فناوری‌های نظامی جهت ردیابی و تعقیب زنانِ در حال گریز از نظام سرکوبگر این کشور استفاده می‌کند. در این راستا حکومت سعودی از فناوری مورد استفاده واحدهای نظامی، نیروهای پلیس و نهادهای امنیت ملی، جهت ردیابی اهداف موردنظر از جمله انجام حملات مرگبار پهبادی علیه زنان گریزان از این کشور بهره‌گیری می‌کند. همچنین نیروهای امنیتی سعودی با دستیابی به شماره شناسایی بین‌المللی تلفن‌های همراه آنها (شماره ۱۵ رقمی منحصر به فرد هر تلفن) به منازل زنان فراری یورش می‌برند و اعضای خانواده وی را مورد بازجویی قرار می‌دهند. شایان ذکر است مقامات سعودی برای به تصویر کشیدن زنان فراری، به عنوان عوامل جهادگرای تروریست و در حال فعالیت برای تحقق اهداف گروه¬هایی همچون داعش تلاش‌های گسترده‌ای انجام می‌دهند.
در انتهای این گزارش به ردیابی و هدف قرار گرفتن منتقدان حکومت توسط پیشرفته‌ترین بدافزارها، از زمان روی کار آمدن محمد بن سلمان، از جمله بدافزار اسرائیلی مورد استفاده در قتل خاشقچی نیز اشاره شده است.

 

۱- گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میدل ایست مانیتور. قابل بازیابی در لینک:

 https://www.middleeastmonitor.com/20190613-saudi-arabia-is-using-battlefield-technology-to-track-down-women-fleeing-the-country/

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

“ شیوه عجیب ردیابی زنان فراری در عربستان! ”